לוגו בנג׳ו 0543128112
fb.svggplus.svglinkdin.svg

 חוק נגישות האתרים הביא איתו גל של חרדה בקרב בעלי אתרים וגם בוני אתרים בגלל הצורך להעלות לאתר את כל המסמכים שלהם נגישים, בעצם החל מאוקטובר 2015 נכנס לתוקפו חוק שאומר שכל תוכן חדש שעולה לאתר, לא משנה אם האתר קיים או אתר חדש, חייב להיות נגיש, אז אם נפשט את זה רגע לעולם המסמכים והקבצים, זה אומר שכל קובץ שאתם מעלים לאתר חייב להיות נגיש.

נכון לעכשיו אין לחוק זה שיניים והוא לא נאכף, לא בכל אופן ששמעתי על כך, אבל זה לא אומר שאנחנו לא צריכים לעשות את זה נכון ? זה חשוב הרבה מעבר לחוק, חשוב להנגיש מסמכים לאנשים עם מוגבלויות כי הם באמת צריכים את המסמכים נגישים כדי שיהיה להם יותר פשוט לקרא אותם.

דברים פשוטים כמו לקרא רגע מסמך הוא דבר פשוט כמו לגלול רגע בסמארטפון ולקרא ״שנייה״ חדשות, אבל לאדם עם מוגבלות זו משימה מאוד קשה והנגשת מסמכים וקבצים מקלה את הקריאה של המסמכים עבור אותם אנשים עם מוגבלויות.

אחרי שהבנו שכל מסמך חדש צריך לעלות לרשת נגיש, כבר עכשיו, חוק נגישות האתרים שיכנס לתוקפו באוקטובר 2017 (אם לא ידחה, כי נדחה כבר בשנה) ידרשו בעלי האתרים גם להנגיש את כל המסמכים הקיימים באתר שלהם, כן כן גם אם יש לכם 15,000 מסמכים באתר, הם צריכים להיות נגישים, אז חבל לבזבז זמן הכנתי לכם מדריכים להנגשת מסמכי וורד ושמירתם ג-PDF נגיש. כמובן שהדחייה של החוק בשנה היא בגלל שרוצים עדיין להתדיין בכנסת על החובה הזו שתדרוש מבעלי אתרים להנגיש אלפי מסמכים קיימים, יתכן וזה יתבטל או שיהיה שינוי בחוק שאומר שרק במידה ואדם עם מוגבלות דרש קובץ מסויים, על בעל האתר להנגיש הקובץ ולשלוח לו אותו במיוחד. אבל זה עוד לא נכנס לתוקף, אז נכון לעכשיו עדיין החובה היא הנגשה של כל המסמכים באתר.

סיבה נוספת שבגללה החלטתי להכין את מדריכי הנגשת מסמכים בוידאו היא העובדה שקראתי דוחות של איגוד האינטרנט הישראלי שאומרים שקמו להם המון נוכלים ושודדים שמנצלים לרעה את חוק נגישות האתרים ומבקשים המון עבור הנגשת מסמכים, משהו שאפשר ללמד כמה עובדים במשרד לעשות והם יעשו את זה בלי בעיה.

חבל להוציא על הנגשת מסמכים סכומים גדולים אם ניתן להנגיש בעצמכם.

מה זה אומר הנגשת מסמכים והנגשת מסמך וורד, בגדול הנגשת מסמכים אומרת שיש להגדיר כל אלמנט במסמך כמה שהוא מסמל, אם זו כותרת, היא חייבת להיות מסומנת בסגנון כותרת, אם זו תמונה יש לתת לתמונה ״טקסט חלופי״ כחלופה שתוכנה שקוראת מסך עבור אדם עם מוגבלויות תדע לקרא את התוכן שמתאר את התמונה כי אם נחשוב רגע על המקרה הכי קיצוני של ליקויי ראייה, עיוור אז הוא לא יכול לראות את התמונה אבל הוא כן יכול לשמוע מה המשמעות של מה שמופיע בתמונה באמצעות שימוש בתוכנה שמקריאה את המסך, המסמך.

עוד מידע בנושא שאר האלמנטים שנדרשת להם הנגשה במסמך, תוכלו לשמוע בסרטוני ההדרכה למטה.

מדריכי הוידאו מסודרים לפי הרשימה הזו:

  • הנגשת מסמך מלאה בצורה בסיסית בוורד ושמירתו במסמך PDF נגיש.
  • הנגשת כותרות ופסקאות.
  • הנגשת טבלאות.
  • הנגשת רשימות.
  • הנגשת תמונות.
  • הנגשת קישורים.
  • הנגשת ציטוט.
  • כלי לבדיקת נגישות במסמך וורד.

הנגשת מסמך מלאה, בסרטון זה נראה הנגשה בסיסית של מסמך שלם, במדריך אני עובר על רוב האלמנטים ומסביר עד כמה שניתן איך לעשות את זה ומדוע עושים את זה.מדריך וידאו להנגשת כותרות ופסקאות במסמך וורד, בסרטון ניתן לראות כיצד בוחרים סגנון כותרת ומגדירים ריווח נכון בין כותרת לפסקה ובין סוף פסקה לכותרת חדשה, יצירת הבדלה ויזואלית בין סוגי הכותרות, הבנת ההיררכיה בין הכותרות במסמך ועדכון עיצוב של כותרת לסוג סגנון מסוג כותרת רמה X.מדריך וידאו להנגשת טבלאות במסמך וורד, בסרטון ניתן לראות כיצד נותנים לטבלה תיאור טקסט חלופי, כיצד מגדירים שורה של כותרות כ-״כותרות״ בטבלה, הגדרה של ישור הטקסט בטבלה ויצירת תצוגה ויזואלית נגישה ונכונה לטבלת נתונים.הנגשת רשימות במסמך וורד, בסרטון ניתן לראות כיצד יוצרים רשימה אמיתית ונגישה, באמצעות כלי הרשימות והתבליטים שבתוכנת הוורד וגם הסבר ליצירה של תת רשימה נגישה.הנגשת תמונה במסמך וורד, בסרטון ניתן לראות כיצד מגדירים ״תיאור טקסט חלופי״ לתמונה.הנגשת קישורים במסמך וורד, בסרטון ניתן לראות ולהבין איך לכתוב קישורים בצורה נכונה במסמך וורד, כיצד ניתן לתת ״תיאור מסך״ כחלק מהנגשת היפר קישור והסבר על איך לכתוב קישור כאשר מדובר בגרסה להדפסה של מסמך.הנגשת ציטוטים במסמך וורד, בסרטון ניתן לראות כיצד ניתן להנגיש ציטוט באמצעות הגדרתו בסגנון ציטוט וכיצד ניתן לעצב את הציטוט ולעדכן את סגנון הציטוט כך שגם יהיה נגיש וגם בעיצוב שבחרנו לציטוטכלי לבדיקת נגישות במסמך וורד, בסרטון ניתן לראות איך להשתמש בכלי לבדיקת נגישות מסמכים שיש לנו בוורד וכיצד ניתן לתקן את השגיאות שאנו מקבלים מכלי בדיקת הנגישותאם אהבתם את הפוסט והמדריכים להנגשת קבצים ומסמכים שהכנתי עבורכם, אל תשכחו לשתף קישור לפלייליסט (רשימת השמעה) של כל המדריכים שהכנתי באמצעות הקישור הזה: 

קישור לפלייליסט של המדריכים: https://www.youtube.com/playlist?list=PLC8KemrFFPcYCawcbZGUA-iYDP4WvEPpC

ניתן גם לשתף את הפוסט ברשתות החברתיות או לשלוח לחברים או אנשים שעובדים במשרד ובדרך כלל מתעסקים עם המסמכים כדי שיהיה להם כעזר.

בהצלחה לכל מנגישי המסמכים והקבצים, אל תשלמו על מה שאתם יכולים לעשות בעצמכם וגם באופן מתחשב הרבה יותר ממישהו שעושה את זה בצורה מסחרית.

ben korenבן קורן

נעים מאוד, אם הגעתם לכאן, סביר להניח שאתם רוצים לדעת מי אני?, את דרכי בעולם ה-WEB התחלתי בשנת 2006 וצברתי ניסיון רב בשלל תחומים בעולם ה-WEB והעיצוב הדיגיטלי.

עוד משהו שתרצו לדעת עלי ? אני אוהב מדע בדיוני, קומיקס, פנטזיה, מנגה, אנימה, משחקי מחשב ובעלי חיים.

תפקיד נוכחי: CSS/HTML Architect Expert - UI/UX Developer at Overwolf

 
המשך למטה

מומחיות

+10 שנות ניסיון עם מגוון סוגי לקוחות, מבעלי מקצוע במגזר הפרטי ועד לחברות גדולות ואירגונים אשר חישלו אותי במתן פתרונות במגוון תחומים בעולם הדגיטלי.

mitug_ve_itzuv_142x142.svg

מיתוג ועיצוב לדיגיטל.

ליווי לקוחות החל מהשלב הראשון בו נבחר הקונספט המיתוגי שינחה את המשך עבודת עיצוב התדמית הויזואלית בהתאם לקהל היעד ועד לשלב בו יוטמעו כל החומרים הויזואלים באתר האינטרנט ושאר המוצרים של הלקוח בהם נדרש מיתוג.

tiknun_ve_bniyat_atarim_142x142.svg

תכנון ובניית אתרים.

תכנון אתרים לאחר הבנת הצרכים שאיתם אתכנן עבורכם את מפת האתר שעתיד להיבנות, מחקר שוק אודות המתחרים והקמה של אתר עם מערכת לניהול תוכן בו ניתן יהיה לעדכן תוכן חדש בהמשך הדרך.

niul_atarim_and_tec_142x142.svg

ניהול אתרים וטכנולוגיה.

ניהול אתרים עבור הלקוח, הזנת תכנים ועדכון תמונות בהתאם לרוח המיתוג של העסק, חיבור האתר לרשתות חברתיות ולקמפיינים בגוגל או פייסבוק, גיבוי, מעקב, תחזוקה ושדרוג גרסאות לצורך שמירה על אבטחת המידע.

בואו ניהיה בקשר!

אם הגעתם לפה זה סימן שכבר הכרנו, צריכים ייעוץ בעולם הדיגיטלי או בקשה לפוסט, צרו איתי קשר עכשיו!

phone iconטל׳: 054-312-8112

email ben@benjo.co.il

location iconשפינוזה 31, תל-אביב

שם מלא:

בבקשה הזן את שמך המלא!

טלפון:*

יש להזין מספרים בלבד!

אימייל:*

נא להזין כתובת מייל תקנית

הודעה:

יש להזין הודעות בעברית בלבד

© כל הזכויות שמורות | Design by Ben Koren